Hakkımızda

BİZ NE YAPIYORUZ?

Uzun yıllar OMM Derneği çatısında sürdürdüğümüz Eğitim faaliyetlerimizin ardından, 2014 yılından bu yana CA bünyesinde gerçekleştirdiğimiz Üst Seviye Sürüş programlarımız ile Roadcraft sistemini teorik ve pratik olarak binlerce sürücüye ulaştırmış bulunmaktayız. 2014 ün ikinci yarısından itibaren Üst Seviye Güvenli sürüşün temelleri sayılan ‘Motosiklet Tanışma Programları’ nı da ekleyerek motosiklet sürmeye başlamak isteyen veya uzun yıllardır motosiklet kullanan kişilere Üst Seviye Güvenli sürüşün temellerini aktarıp, trafik kültürünün hem teorik hem de pratik olarak genişlemesine katkı sağlamaktayız.

Tüm bunların yanında Türkiye’de ve dünyada bir ilke imza atarak  Üst Seviye Güvenli Motosiklet Sürüş ve Motosiklet Tanışma Teorilerini internet üzerinden Online olarak gerçekleştirerek sadece Türkiyeden değil Yurtdışından da rahatça katılınabilen yepyeni bir format yaratmış bulunuyoruz. Bu sayede Türkiye’nin her bölgesinden motosiklet sürücülerine Üst Seviye Sürüş Teorilerine ulaşma imkanı sağlamaktayız.

Caner Atagün kimdir?
1972 yılında Bursa da doğdum. Motosiklet ile ilk tanışmam ilkokul yıllarında amcamın sarı javasının arkasında başladı. Tabii ki yaşım dolayısıyla uzun bir zaman sahip olma hayaliyle devam etti. Kiralık motosikletlerden sonra, 16 yaşında ilk motosikletimi aldım. Birkaç sene sonunda satmak zorunda kalınca bu ayrılık 2005 senesine kadar devam etti. O günden beri de motosikletsiz bir hayat düşünemedim. Bu tutkumu en güvenli ve keyifli nasıl devam ettirebilirim düşüncesi ile çıktığım bu yolda, ehliyet ardından alabileceğim çeşitli eğitimler olduğunu ve bunlar sayesinde çok daha güvenli bir şekilde uzun kilometreler yapabileceğimi fark ettim.
Bu benim için dönüm noktası oldu. Öğrenci olarak girdiğim eğitim süreci, eğitmenlik, eğitmen eğitmenliği olarak devam etti. Oldukça uzun süren ve yoğun geçen çalışmalarım sonucunda çeşitli sertifikasyonlar almaya hak kazandım.
IAM ÜYELİĞİ (İngiltere)
IAM ARA ADVISOR ( Türkiye)
ADAC–DVR CONTROL TRAINER (Almanya)
MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI EĞİTMENLİĞİ (Türkiye)
IAM OBSERVER (İngiltere)

 

Uzun yıllar dernek çatısı altında eğitmenlik yaptıktan sonra, kendimi ve yaptığım işi daha da geliştirmek amacıyla motosiklet sürücülerini gelişimine katkı sağlamak için Zeynep Kamacı ve Emre Öztürk ile CariderCoach’u kurduk. Motosiklet güvenli ve Üst Seviye sürüş Programlarıyla durmaksızın çalışıyoruz.
Maalesef motosiklet sürücüleri trafiğin üvey evlatları. Kısa bir ehliyet sınavının hemen ardından yollara düşmelerine izin veriliyor ve yine maalesef bu üvey evlatlar trafikte de yok sayılıyor. Arkasından üzücü sonuçlarla baş başa kalmak zorunda bırakılıyorlar. Gelişmiş ülkelerin hemen hepsinde motosiklet sürücüleri için oluşturulmuş ciddi ve zorlu hazırlık programları uygulanıyor. Bu kurslarda başarılı olmanız durumunda ehliyet sınavına katılmaya hak kazanıyorsunuz. Ancak başarılı olmanız hemencecik istediğiniz güçte bir motoru kullanmanıza imkan vermiyor, seçiminizi de belirli yasalar çerçevesinde yapmak zorundasınız. Umarım ülkemiz de yakın zamanda bu yasalara kavuşur ve motosiklet sürücüleri hak ettikleri ilgiyi görürler.
Bizler bu eksikleri elimizden geldiği kadar gidermek amacıyla öncelikle motosikletin beşiği olarak nitelendirilen İngiltere ve Almanya da kullanılan sistemlerin sertifikasyonları altında ve Türkiyedeki trafik şartlarını da göz önünde bulundurarak çeşitli seviye ve parkurlarda programlar aktarıyoruz. Bunun yanısıra sektörümüzde bir ilki gerçekleştirerek, kendi evinizin konforunda, internet üzerinden, online – interaktif motosiklet teorilerimize yanlızca internet sitemizi ziyaret ederek ücretsiz olarak katılabileceği bir sistem yarattık. Bu sayede güvenli, nerde ne yapması gerektiğini bilen, kendisinin ve motosikletinin limitlerini iyi bilen sürücüler olmalarını sağlamaya çalışıyoruz. Devamında istekli ve motosikleti yaşam şekli haline getirmiş sürücüleri ‘Üst seviye  sistemli yol programları’ ile tanıştırıp, hiç bitmecek gelişim süreçlerinin yolunu açıyoruz. Bu bilinçle yola çıkan kullanıcıları hayata ve sevdiklerine bağlıyoruz.
Bilinçli motosiklet sürücüleri, kazandıkları bu yeni donanım ve reflekslerle sadece motosiklet üzerinde değil hangi aracı kullanırsa kullansın trafiğe güven ve kalite katacaklardır.
Güvenli ve keyifli sürüşler dilerim.
Caner ATAGÜN
CA Üst Seviye Sürüş Danışmanı

DVR-ADAC Cat Control Trainer
IAM Observer
TMF A Sınıfı İleri Sürüş Eğitmeni

MEB MTS Direksiyon Eğitim Öğreticisi

 

Zeynep Kamacı kimdir?

İçmimar ve İş Güvenliği Uzmanıyım. 2005 yılının baharında bir sabah ‘motosiklet kullanmak istiyorum’ diye uyandım, o günden beri ayrılamıyoruz. Virajlı bir dağ yolundan geçerken içime çektiğim çam kokusunu, hayatıma kattıklarını başkaları da güven içinde hayatına katabilsin istedim. CA’nın CBT-Motosiklet Tanışma Danışmanı olarak pek çok sürücüyü, yeni yol arkadaşlarıma kattığım için mutluyum…

Zeynep KAMACI
CA CBT Motosiklet Tanışma Danışmanı
TMF A Sınıfı İleri Sürüş Eğitmeni
MEB MTS Direksiyon Eğitim Öğreticisi
MEB MTS Sınav Sorumlusu