CA Pratik Programları Katılım Kural ve Koşulları

GİYİM

Motosiklet sürmek belli bir oranda risk almaktır. Riskin boyutunu belirleyen sürücünün kendisidir. Sürücüler arasında en yaygın risk alma biçimleri

–  Koruyucu ekipman kullanmamak

– Tehlikeden hoşlanmak

– Diğer sürücüleri etkileme isteği

– Kisisel veya diğer yol kullanıcıların güvenliğini göz ardı etmek

– Kendisinin veya motorsikletinin yeteneklerini abartmaktır.

 

Bu sebeble CAriderCoach olarak kuralllarımızdan ve disiplinimizden kesinlikle taviz vermeyecemizi belirtiriz. Belirtilen kural ve sartlara uymanız, sizlerin ve diğer katılımcıların keyif ve güven içinde bir gün geçirmesi için son derece önemlidir.

 • Motosiletli pratik programlarımız esnasında tüm katılımcıların tam korumalı, motosiklet için üretilmiş kıyafetler: Motosiklet botu, korumalı pantolon, korumalı ceket veya mont, motosiklet eldiveni, tam kapalı (Full Face) veya önü açılır (Flip-up) kask  hazır bulundurmaları gerekmektedir. Günlük mont, pantolon, ayakkabı, pantolon üstü dizlik, çenesiz ve vizörsüz kask ile gelenler kesinlikle kabul edilmeyecektir.
 • Hava şartlarına göre yağmurluk, kışlık eldiven, yazlık mont vb. seçimlerin dogru yapılması daha konforlu ve kaliteli bir gün geçirmenizi sağlayacaktır.
 • Katılımcılar motosikletlerinin; A1-A2-A ehliyet, ruhsat, trafik sigortası ve geçerli fenni muayenesi olmalıdır. Ayrıca nüfus cüzdanız, varsa cep telefonunuz da yanınızda bulunmalıdır. Katılımcının motorunun bakımlı, lastiklerinin yeterli durumda olması, ayrıca su yağ benzin gibi sıvılarının tam dolu ve/veya yeterli miktarda olması gerekmektedir.
 • CA Yol Programına katılım tamamen bireysel sorumluluk olup, trafiğe açık yollarda yapılacaktır. Gereken kurallar size önceden bildirilecektir. Uyumsuzluk veya sürüşü tehlikeye atacak davranışlar sonucunda CAridecoach görevlisi kişinin programa katılımını derhal sonlardırma yetkisine sahiptir.
 • Pratik programlar günü içinde kesinlikle alkollu içecek kullanımına izin verilmeyecektir. Bir gün önceden alkol almanızı kesinlikle tavsiye etmiyoruz.
 • Katılımcılar, CA Pratik programları süresince motosikletleri veya kendilerinden kaynaklanan her türlü trafik cezasından kendileri sorumludur.
 • Mola ve yakıt ikmali noktaları önceden belirleneceğinden dolayı yanınızda su ve küçük atıştırmalıklar taşımanızı tavsiye ederiz.
 • Kronik bir sağlık sorununuz var ise önceden bildirmeniz gerekmektedir.
 • Pratik Programlarımıza katılacak motosikletlerin yolda meydana gelebilecek basit ve kolay çözümlü arızaları giderebilecek takım çantaları bulunması gerekmektedir.
 • Pratik Program Katılım bedellerine sürücü veya motosikleti ile ilgili ödenmesi gereken yakıt, araç-şahsi sigorta, arıza, çekici, aktarma, yiyecek-içecek, otoban, köprü, feribot, otopark ücretleri dahil değildir. Bu tür harcamaların köy vb. yerlere denk gelebilmesi sebebiyle kredi kartına ek olarak nakit para bulundurmanızı öneririz.
 • Yukarıdaki kurallardan bir veya birkaçını ihlal eden katılımcılardan, kendisi ve diğer ve katılımcıların güvenlikleri açısından ayrılmaları istenecektir. Burada ve Program süresince belirtilen kurallara uymaması sebebiyle ayrılması istenen sürücü ve katılımcılara herhangi bir ücret iadesi yapılmayacağı gibi, bu konuda bir hak talep etmeye de yetkili olmayacaklardır.
 • Kural ve şartlarla ilgili feragatname program öncesi katılımcılara imzalatılacaktır.
 • Keyifli ve verimli bir gün geçirmenizi dileriz.