CA Üst Seviye Sürüş MASTER Programı & Test

CA Üst Seviye Sürüş MASTER Programı & Test

CA Üst Seviye Sürüş MASTER Programı & Test

Yaklaşan ilk Programımıza hemen kayıt ol!

 

 

Kontenjan: Maksimum 6 kişi

Nedir?

Hepimiz günün birinde kafamızda çeşitli sebeplerle motosiklete binmeye karar verdik. Güvende olmayı ve gelişmeyi önemseyenlerimiz ile yolun bir yerlerinde buluştuk. Gelişimin ve sürekli kendiyle yarışıp aşabilmenin devamlılığına inananlarla hala buluşuyoruz… Çünkü en lezzetli kahve dalında ‘oldum’ diyen değil; uzun uzun kavrulmaya, kısık ateşte demlenmeye devam edendir 🙂

‘Motosiklet sürücüsü’ olmanın her bir adımda, bir adım daha ötesini görerek keşfetmek ve ufkumuzu açarak pasımızı atmak için geliştirdiğimiz bu eğlenceli aktivite iki günlük bir program olarak tasarlandı.

İlk gün Kapalı Alan Master Kontrol aktivitesi ve ardından bir günlük Master Yol Aktivitesi ve üç günün genel değerlendirilmesinden oluşmakta.

 

1. Gün – Trafiğe Kapalı Alan Master Kontrol:

Trafiğe kapalı alanda sürücünün motosiklet hakimiyetini üst düzeye getirmek, kendisinin ve motosikletinin sınırlarını güvenli bir ortamda biraz daha zorlayarak tanıyıp geliştirmesini hedef alan bir çalışmadır.

 

İçerik:

Katılımcılarımızın geçmişi ve sürüş seviyeleri göz önünde bulundurarak hazırlanmış bir program uygulanacaktır. Birçok kez eğitim almış usta sürücüler olmaları sebebiyle üst seviye fren, dar manevra, düşük hızlarda etkili hakimiyet, yönlendirme ve viraj çalışmaları içeren  çalışmalar yüksek dozda eğlence içerecektir. 🙂 🙂

Süre:

09.30 – 17.30 arası yaklaşık 8 saat

 

2. Gün Master Yol:

Kapalı Alan Master Kontrol modülünü başarı ile tamamlamış sürücülerin katılabileceği, Roadcraft sisteminin uygulandığı, gözlemli, iki günlük yol sürüşüdür. Sürücülere 2 günlük modüllerin sonunda değişim ve gelişimleri doğrultusunda geri bildirimler yapılacaktır.

 

İçerik:

Sürüş ilerledikçe iki şekilde değişikliğe uğrar. Birincisi bazı eski kötü alışkanlıklar geri gelmeye ve oturmaya başlar. İkincisi ise sürücü gelişimini durdurur ve yerinde sayar. Master Yol Programında, oluşan kötü alışkanlıkların düzeltilmesi ve sürüşe farklı teknikler katarak güvenliğin yanında akışı ve çabukluğu arttırmak üzerine yoğunlaşılacaktır.

Uzun gözlem km sayesinde dikkat ve performans değerlendirilerek, sürücünün kendini ölçmesine ve önüne bir çalışma planı koyması sağlanacaktır.

Süre:

1 gün yaklaşık 500 km

 

Kimler katılabilir?

(Katılımcılar kapalı şekilde davet edilecektir)

Geçmiş çalışmalarının geneline yakınını CariderCoach ile devam ettirmiş,

Gelişimini başkalarıyla kıyaslamadan kendi bireysel başarısı olarak yorumlayıp, sadece kendi seviyesini bir adım ileri götürme odaklı,

Diğer yol kullanıcılarına, insana, hayvana, doğaya ve çevresine her anlamda saygılı,

Gelişime açık, güvenli, kendini ve trafiği riske sokmayacak denemeleri yapmaktan kaçınmayan bir zihin yapısına sahip,

Sürüşlerinde sıkça tekrar eden hataları olmayan ve diğer sürücülere örnek teşkil edebilecek potansiyelde,

Son yol derecelendirme puanı 35-20 aralığında (gold- silverplus),

600 cc ve üzeri bir motosiklet kullanan,

Koruma ve konfor değeri yüksek ekipmanlara sahip sürücüler.

 

 

Danışman:

Caner ATAGÜN
CA Üst Seviye Sürüş Danışmanı

DVR-ADAC Cat Control Trainer
IAM Observer
MEB MTS Direksiyon Eğitim Öğreticisi

 

 

Yorumlar

yorum