TATKU nedir?

TATKU nedir?

Öncelik ile anketimize tüm katılanlara çok teşekkür ederiz. % 8 lik grup için en kısa zamanda bir kriz masası oluşturup ülkemizdeki yol ve trafik güvenliğine katkıda bulunmayı görev edinmiş durumdayız.
Gelelim konumuza
1-Doğru ve ayrıntılı GÖZLEM ki bu belirli teknikleri uygulayarak gelişimin hiç bitmediği bir konu.
2-Gözlem ışığında iyi yapılmış, açıkları olmayan bir PLANLAMA
T- TARA
Gözlerimiz, fotograf çeker gibi çalışır, anlık olarak farklı noktalardan çektiğiniz fotograf sayısı, yapacağınız planlama senaryosunun kalitesini ve genişliğini belirler. Gözlerinizi tek bir noktaya bir saniyeden fazla takılı bırakıyorsanız, sadece o fotografın senaryosunu yazabilirsiniz, başka bir olası tehlike size sürpriz olarak geri dönecektir. Aynı zamanda senaryonuzu kulaklarınız ve burnunuzun aldığı bilgilerle genişletmeniz gerekmektedir
A-ANLA
Beyninize giden bu resimler orada işlenecek ve gerekli anlamlar yüklenecektir.
T-TAHMİN ET
Önünüzde içi gözükmeyen bir tali çıkış varsa, beyniniz oradan bir anda bir arabanın çıkabilme ihtimalini tamamlar. Tepki vermek için arabanın kendisini görene kadar bekliyor ya da gözleriniz sadece hemen sonraki viraja takılıp kalmış ise, bir saniye sonra katılacağınız sürpriz partinin ışıkları sizin için birazdan açılacak demektir. ( Örnek olarak verdim, topun arkasından çocukta çıkabiliri de verebilirdim aynı şey )
K-KARAR VER
Yapacak sadece iki şeyiniz var, yavaşlamak ya da hızlanmak. Unutmayın biri doğru.
U-UYGULA
Kesinlik ile doğru seçeneği seç, tereddüt yanlışı büyütür ve zaman alır. Belkide şartlara uygun hızları tercih ettiğinde yukarıdaki tüm başlıkları uygulayabilmek için daha fazla zamanının olur.
Unutmayın iyi ve doğru yapılmış GÖZLEM VE PLANLAMA sizin bu iki eylemi birazdan, yarın, öbür gün, her gün yapabilmenizi sağlar.
Morunuzun, aklınız ile yarışmadığı sürüşler dilerim

Caner Atagün

©CAriderCoach

Yorumlar

yorum

No Comments

Yorum Yaz