Öncü Motosiklet Sürücüsü Kadınlar – 3

Öncü Motosiklet Sürücüsü Kadınlar – 3

Louise Sherbyn 

Uluslararası Kadın Motosiklet Sürücüleri Derneğinin (WIMA) kurucusu olan Louise, uzun süren sepet yolculuğunun ardından 1930 yılında kendisi sürücü olmaya karar vermiş. İlk başlarda toplum içindeki yerini fazlaca kafaya taktıysa da bir müddet sonra 1932 Model bir Indian’ın profesörü olup çıkmış.

Louise tüm Amerika ve Kanadayı gezdikten sonra Kanada Kuzey Timagami bölgesine ulaşan ulaşan ilk Amerikalı olmuş.

Bessie Stringfield

Bessie 1928 model Indian motoru ile henüz 16 yaşındayken yurt dışına çıkan ilk Afrikalı Amerikalı kadınmış. 19 yaşındayken rotalarını 1haritanınn üzerine attığı bozuk paranın hikmetine bırakarak gezermiş. İkinci dünya savaşı boyunca motosikletiyle orduya hizmet veren Bessie birliğindeki tek kadın olduğundan oldukça ağır şartlar altında eğitim görmüş. Kabul edilmediğinden arkek kılığında girip birinci olduğu yarışın ardından kaskı hala başında ve para ödülünü de reddederek ayrılmış. ‘Miami’nin Motosiklet Kraliçesi’ lakabıyla tüm Afrikalı Amerikalı kadın sürücülerin önünü açmış.

Uyarlayıcı notu:

Bu vesileyle tüm motosiklet sever ve kullanıcısı olan hemcinslerimi selamlıyorum. Cesaretiniz ve kararlılığınızla insanlığa ders vermeye devam edin lütfen.

Zeynep Kamacı

©CAriderCoach

Kaynak

Yorumlar

yorum

No Comments

Yorum Yaz