Çanta demiri Topcase’e karşı

Çanta demiri Topcase’e karşı

Topcaselerle ilgili çıkarılan yeni trafik yasası gereğince özellikle yazılan cezaların ardından pek çok motosikletçi dostumuz endişe içinde. Topcaselerin projelendirilerek ruhsata işlenmesi işleminin masrafları da göz önüne alınınca, ticari olarak kullanılmayan motorlar adına çıkarılan bu mantık dışı yasayı kınayarak başlayalım.
Bu konuda bizim çözümümüz eşya taşıma kapasitesi oldukça düşük olan bir Honda CRF250 için çok cabbar oldu. Bakalım bizim çözümümüz kendi kişisel çözümünüz için ışık yakabilecek mi?Bizim motorumuz başta şöyle bir şeydi (nasıl bu hale geldi aşağıda detaylı olarak görebilirsiniz) Arkada işimizi gören küçük bir çanta vardı.
Gel gelelim kamp mevsimi açılınca ihtiyaçlar çoğaldı. Biz buna cabbar bi şey düşünelim dedik.Çanta demirlerimiz basit iki parçadan oluşuyor. İlki resimdeki gibi kuyruk kısmına monte ediliyor.Günluk olarak oldukça kullanışlı ve sağlam bu parça denendi onaylandı. İkinci parçamız ise bunun üzerine monte ediliyor.

Gergi kayışları kullanabilmek için ek kulaklar yaptığımız bu parça geniş olmasına rağmen oldukça hafif ve sağlam.

Çeşitli şekillerde kamp ekipmanlarımızı yükleyebiliyoruz.

Resimde gördüğünüz yeşil çadır havaya atılıp açılan pop up çadırlardan ve çapı 55 cm lik bir disk şeklinde. Sorunsuz yüklemek pek hoşumuza gitti 🙂

Derli toplu çantalarımız varken bizi bu çözümleri bulama zorlayanlar utansın.

Biz yine de beğendik. 🙂

Murat Çetinkaya ve Zeynep Kamacıya ayrıca teşekkürler 🙂

Caner Atagün

©CAriderCoach

Yorumlar

yorum

No Comments

Yorum Yaz