Öncü Kadınlar-1

Öncü Kadınlar-1

Her ne kadar motosiklet sürmek geleneksel olarak erkek dünyası hegamonyasında görünse de, açık bir yolda motor sürmek kadınlar için de en başından beri popüler bir aktiviteydi. İşte size toplumun tüm baskılarına göğüs geren bir kaç cesur kadının portreleri.

Adeline ve Augusta Van Buren kardeşler.

1800 lerde doğup Newyorkta büyüyen kardeşlerimiz yaşamları boyunca cano,yüzme, dalış ve güreş gibi spor dallarıyla ilgilenmekle kalmamış, Kuzey Amerikayı baştan başa motosikletleri üzerinde geçmiş.

Kadınların erkeklerle eşit şartlara sahip olmadığı o yıllarda (uyarlayıcı notu:bizim açımızdan hala pek bir gelişme yok) bu kadınlar toplumun ayrımcı eğilimlerine cesaretle karşı koymuş ve değiştirmiş. Müteşekkiriz ki, günümüz kadın sürücüleri her gün aynı duvarları yıkıp, klişe va kalıplara karşı çıkmaya devam ediyor. Alışılagelmiş kadın-motosiklet banalliğine son verip varlıklarıyla motosiklet endüstrisinin ve ürünlerinin de gelişmesine katkı sağlıyor…

Uyarlayıcı notu:

Bu vesileyle tüm motosiklet sever ve kullanıcısı olan hemcinslerimi selamlıyorum. Cesaretiniz ve kararlılığınızla insanlığa ders vermeye devam edin lütfen.

Zeynep Kamacı

©CAriderCoach

Kaynak

Yorumlar

yorum

No Comments

Yorum Yaz