Honda CRF 250 L modifikasyon ve aksakallı dede

Honda CRF 250 L modifikasyon ve aksakallı dede

Süreç şöyle başladı .aksakallı bir dede girdi rüyama bu motoru al dedi, yap dedi, bin dedi, git dedi.

Aksakallı dedenin aslen söylemek istediğine gelirsek. Motosiklet kullanmak çoğumuz için vazgeçilmez bir tutku ,hatta bırakın kullanmayı sahip olmak bile çoğu zaman yeterli. Çok kereler uzun kış günlerinde ,bazen işlerin yoğunluğundan, çok kerede sudan sebeplerden binmeyi ertelediğimiz oluyor. Bu sıcakta tulum mu giyilir diye motoru çıkarmadığımı hatırlıyorum 🙂

Değişiklik tam da  bu noktada devreye giriyor, uzun seneler aynı motoru kullanmak bazen bıkkınlık ,fazlasıyla bağımlılık, bağımlılık insanı  yeni şeyler denemekten uzak tutan en önemli nokta. Bu arada en az iki günde bir garajın kapısını açıp göz göze gelmeden evden çıktığımı da hatırlamıyorum ki, buna da sahip olma tutkusu diyebiliriz.

Birde motosikletle oynaşma tutkusu var ki onun tadı bambaşka, tabi bunu başkalarına para vererek yaptırmıyorsanız. Çünkü motorunuzla başkası oynaşır, bir de üstüne de para verirsiniz. Benim sistemim: öncelikle arkadaş çevreni farklı dallarda elinden iş gelenlerden seç :), yapmayı dene, yardım al, ısrar et zorla yaptırmayı dene , ver parasını kurtul diğer işe geç.

Geçen koca bir kışın sonunda ne hikmetse ne kendimin, nede arkadaşlarımın motorlarını şöyle baştan aşağı indirip oynaşamadık  ki bu bizim pek alışık olduğumuz bir durum değil. Herkes de bir rehavet ve sıkılma durum olduğunu fark etmem ile birlikte, bizi bir ay oyalayacak bir iş yaratmam gerektiğini düşündüm. Ne alabilirim? ne yapabiliriz?

Kriterleri belirledim. Eski olmayacak, ıvır zıvırı bol bulunacak, ucuz ve ekonomik olacak, kullanırken zevk verecek. Bu cümle birazda CRF 250 L nasıldır sorusuna da cevap oldu sanırım.

Düzce de güzel bir motor buldum, konuştuk anlaştık. Ertesi sabah erkenden otobüse atlayıp gidiş ve güzel yollardan Bursa ya dönüş hiçe yakın benzin yakışı en güzel haber. Değiştirmeye o kadar kitlenmişimki ilk halini fotoğrafını çekmek bile aklıma gelmemiş bu sebeple ,internetten bir resim koymak zorunda kaldım.

Nihayetinde cinsiyeti değişicek, tanıdığımız en iyi estetik cerrah Murat Çetinkaya ve ameliyathanesi.

Güzelce soyduk, sedef  beyazına boyandı

Son rutuşlar için iç mimar ekibimiz sevgili Zeynep ve Emre

VE MUTLU SON

Hafta sonu kamp varmış. o kadar eşya bu motorun neresine bağlanır sorununa acil çözüm

Yola devam

Sevgili Murat Çetinkaya ya alın terinde, Zeynep Kamacı ya tasarımda, Emre Öztürk e uygulama ve parça desteğinde, jantlar için Cumhur Bozadağ Denizmotor a, lastikler icin Can Ceylan a ,en çok da motor bahane, muhabbet  şahane dedikleri için çok teşekkür ederim. Seviyom ben sizi.

Caner Atagün

©CAriderCoach

Yorumlar

yorum